ECQ-P1H154GZW
Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-P1H154GZW
描述:
CAP FILM 0.15UF 2% 50VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.807" (20.50mm)
Tolerance ±2%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 0.787" L x 0.315" W (20.00mm x 8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-P(Z)
Voltage Rating - DC 50V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.15 µF