ECQ-P1H222GZ3
Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-P1H222GZ3
描述:
CAP FILM 2200PF 2% 50VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±2%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension 0.335" L x 0.177" W (8.50mm x 4.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-P(Z)
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2200 pF