ECQ-P6273JU
Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-P6273JU
描述:
CAP FILM 0.027UF 5% 630VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.768" L x 0.335" W (19.50mm x 8.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-P(U)
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.027 µF