ECQ-U2A563MV
Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-U2A563MV
描述:
CAP FILM 0.056UF 20% 250VAC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±20%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings X2
Series ECQ-UV
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.056 µF