Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-UAAF153K
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 0.015UF 10% 275VAC RADI
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.6175
$0.6175
10
$0.43795
$4.3795
50
$0.33098
$16.549
100
$0.288325
$28.8325
500
$0.213579
$106.7895
1000
$0.181545
$181.545
2500
$0.170867
$427.1675
5000
$0.160189
$800.945
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Height - Seated (Max) | 0.472" (12.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.492" (12.50mm) |
| Size / Dimension | 0.602" L x 0.197" W (15.30mm x 5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | X2 |
| Series | ECQ-UA |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 275V |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 0.015 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ECQ-UAAF153 |