ECQ-UAAF274K
Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-UAAF274K
描述:
CAP FILM 0.27UF 10% 275VAC RADIA
库存 : 1902
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.689" L x 0.354" W (17.50mm x 9.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X2
Series ECQ-UA
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.27 µF