Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-UAAF274K
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 0.27UF 10% 275VAC RADIA
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.684
$0.684
10
$0.48545
$4.8545
50
$0.36708
$18.354
100
$0.319675
$31.9675
500
$0.236797
$118.3985
1000
$0.201286
$201.286
2500
$0.189449
$473.6225
5000
$0.177602
$888.01
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Height - Seated (Max) | 0.650" (16.50mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Size / Dimension | 0.689" L x 0.354" W (17.50mm x 9.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | X2 |
| Series | ECQ-UA |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 275V |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 0.27 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ECQ-UAAF274 |