Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-UBAF472V1
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 0.0047UF 20% 300VAC RAD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.6365
$0.6365
10
$0.46835
$4.6835
50
$0.37449
$18.7245
100
$0.321005
$32.1005
500
$0.254125
$127.0625
1000
$0.214006
$214.006
2500
$0.20063
$501.575
5000
$0.187254
$936.27
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Height - Seated (Max) | 0.669" (17.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Size / Dimension | 0.602" L x 0.197" W (15.30mm x 5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | X1, Y2 |
| Series | ECQUB |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 300V |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 4700 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ECQ-UBAF472 |