ECQ-UBAF472VA
Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-UBAF472VA
描述:
CAP FILM 0.0047UF 20% 300VAC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.602" L x 0.197" W (15.30mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series ECQUB
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 4700 pF