ECQ-V1H153JL5
Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-V1H153JL5
描述:
CAP FILM 0.015UF 5% 50VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension 0.287" L x 0.126" W (7.30mm x 3.20mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-V
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.015 µF