ECQ-V1H185JL3
Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-V1H185JL3
描述:
CAP FILM 1.8UF 5% 50VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension 0.402" L x 0.283" W (10.20mm x 7.20mm)
Series ECQ-V
Voltage Rating - DC 50V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1.8 µF