ECQ-V1J274JM9
Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-V1J274JM9
描述:
CAP FILM 0.27UF 5% 63VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension 0.402" L x 0.138" W (10.20mm x 3.50mm)
Series ECQ-V
Voltage Rating - DC 63V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.27 µF