首页 / 振荡器 / ECS-100A-180
minImg
ECS-100A-180
ECS Inc.
型号:
ECS-100A-180
品牌:
ECS Inc.
描述:
XTAL OSC XO 18.0000MHZ TTL TH
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 30mA
Size / Dimension 0.821" L x 0.520" W (20.86mm x 13.20mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series ECS-100
Function -
Type XO (Standard)
Package / Case 14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Voltage - Supply 5V
Output TTL
Base Resonator Crystal
Mfr ECS Inc.
Frequency 18 MHz