首页 / 晶体 / ECS-110.5-32-4DN
minImg
ECS-110.5-32-4DN
ECS Inc.
型号:
ECS-110.5-32-4DN
品牌:
ECS Inc.
描述:
CRYSTAL 11.0592MHZ 32PF TH
用户指南
Load Capacitance 32pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Frequency Stability ±100ppm
Size / Dimension 0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Series HC-49US-DN
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr ECS Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 11.0592 MHz