首页 / 晶体 / ECS-160-8-30Q-VY-TR
minImg
ECS-160-8-30Q-VY-TR
ECS Inc.
型号:
ECS-160-8-30Q-VY-TR
描述:
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
库存 : 6042
用户指南
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Frequency Stability ±150ppm
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Series ECX-53Q
Type MHz Crystal
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr ECS Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 16 MHz