首页 / 晶体 / ECS-184-18-30B-JEM-TR
minImg
ECS-184-18-30B-JEM-TR
ECS Inc.
型号:
ECS-184-18-30B-JEM-TR
描述:
CRYSTAL 18.4320MHZ 18PF SMD
用户指南
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Series ECX-53B
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr ECS Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 18.432 MHz