首页 / 晶体 / ECS-196.6-18-7SX-TR
minImg
ECS-196.6-18-7SX-TR
ECS Inc.
型号:
ECS-196.6-18-7SX-TR
描述:
CRYSTAL 19.6608MHZ 18PF SMD
用户指南
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Series ECX-3SX
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SOJ, 9.40mm pitch
Mfr ECS Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 19.6608 MHz