首页 / 晶体 / ECS-200-20-23A-EN-TR
minImg
ECS-200-20-23A-EN-TR
ECS Inc.
型号:
ECS-200-20-23A-EN-TR
描述:
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
库存 : 8804
用户指南
Load Capacitance 20pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Series ECX-64A
Type MHz Crystal
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr ECS Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 20 MHz