首页 / 晶体 / ECS-480-10-37Q-ES-TR
minImg
ECS-480-10-37Q-ES-TR
ECS Inc.
型号:
ECS-480-10-37Q-ES-TR
描述:
CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD
用户指南
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Series ECX-1637Q
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr ECS Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 48 MHz