ECW-F2185HAQ
Panasonic Electronic Components
型号:
ECW-F2185HAQ
描述:
CAP FILM 1.8UF 3% 250VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±3%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.740" L x 0.449" W (18.80mm x 11.40mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-F(A)
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1.8 µF