ECW-F2W274RJA
Panasonic Electronic Components
型号:
ECW-F2W274RJA
描述:
CAP FILM 0.27UF 5% 450VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.512" L x 0.276" W (13.00mm x 7.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-F(A)
Voltage Rating - DC 450V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.27 µF