ECW-FA2J104JQ
Panasonic Electronic Components
型号:
ECW-FA2J104JQ
描述:
CAP FILM 0.1UF 5% 630VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.606" (15.40mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.709" L x 0.205" W (18.00mm x 5.20mm)
Ratings -
Series ECW-F(A)
Voltage Rating - DC 630V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.1 µF