ECW-FD2J274JC
Panasonic Electronic Components
型号:
ECW-FD2J274JC
描述:
CAP FILM 0.27UF 5% 630VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.701" L x 0.236" W (17.80mm x 6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-F(D)
Voltage Rating - DC 630V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.27 µF