Panasonic Electronic Components
型号:
ECW-FD2J473J4
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.6555
$0.6555
10
$0.4655
$4.655
50
$0.35226
$17.613
100
$0.306755
$30.6755
500
$0.227202
$113.601
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | 0.307" (7.80mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Size / Dimension | 0.496" L x 0.173" W (12.60mm x 4.40mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | ECW-F(D) |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 0.047 µF |
| Features | - |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Base Product Number | ECW-FD |