ECW-FD2W125K4
Panasonic Electronic Components
型号:
ECW-FD2W125K4
描述:
CAP FILM 1.2UF 10% 450VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.457" (11.60mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Size / Dimension 0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm)
Series ECW-F(D)
Voltage Rating - DC 450V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1.2 µF