Panasonic Electronic Components
型号:
ECW-FD2W475JC
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 4.7UF 5% 450VDC RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.501
$1.501
10
$1.18465
$11.8465
50
$1.02638
$51.319
100
$0.888155
$88.8155
500
$0.671061
$335.5305
1000
$0.592106
$592.106
2500
$0.552634
$1381.585
5000
$0.532893
$2664.465
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | 0.646" (16.40mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.886" (22.50mm) |
| Size / Dimension | 0.996" L x 0.461" W (25.30mm x 11.70mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | ECW-F(D) |
| Voltage Rating - DC | 450V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ECW-FD |