ECW-FE2W154KA
Panasonic Electronic Components
型号:
ECW-FE2W154KA
描述:
CAP FILM 0.15UF 10% 450VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series ECWFE
Voltage Rating - DC 450V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.15 µF