ECW-FG1B225J
Panasonic Electronic Components
型号:
ECW-FG1B225J
描述:
CAP FILM 2.2UF 5% 1.1KVDC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.142" (29.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Size / Dimension 1.240" L x 0.531" W (31.50mm x 13.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series ECWFG
Voltage Rating - DC 1100V (1.1kV)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2.2 µF