ECW-FG80685JA
Panasonic Electronic Components
型号:
ECW-FG80685JA
描述:
CAP FILM 6.8UF 800VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.299" (33.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Size / Dimension 1.240" L x 0.689" W (31.50mm x 17.50mm)
Series ECWFG
Voltage Rating - DC 800V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 6.8 µF