ECW-H10203RJV
Panasonic Electronic Components
型号:
ECW-H10203RJV
描述:
CAP FILM 0.02UF 5% 1KVDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Size / Dimension 0.709" L x 0.315" W (18.00mm x 8.00mm)
Ratings -
Series ECW-H(V)
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.02 µF