ECW-H16103HVB
Panasonic Electronic Components
型号:
ECW-H16103HVB
描述:
CAP FILM 10000PF 3% 1.6KVDC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±3%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.906" L x 0.315" W (23.00mm x 8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-H(V)
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 10000 pF