ECW-H16203JVB
Panasonic Electronic Components
型号:
ECW-H16203JVB
描述:
CAP FILM 0.02UF 5% 1.6KVDC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.906" L x 0.433" W (23.00mm x 11.00mm)
Series ECW-H(V)
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.02 µF