ECW-H20133HVB
Panasonic Electronic Components
型号:
ECW-H20133HVB
描述:
CAP FILM 0.013UF 3% 2KVDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance ±3%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.906" L x 0.472" W (23.00mm x 12.00mm)
Ratings -
Series ECW-H(V)
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.013 µF