ECW-HA3C123JB
Panasonic Electronic Components
型号:
ECW-HA3C123JB
描述:
CAP FILM 0.012UF 5% 1.6KVDC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.701" (17.80mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 0.799" L x 0.268" W (20.30mm x 6.80mm)
Ratings -
Series ECW-H(A)
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.012 µF