ECW-U1H273JB5
Panasonic Electronic Components
型号:
ECW-U1H273JB5
描述:
CAP FILM 0.027UF 5% 50VDC 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±5%
Termination Solder Pads
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECW-U(B)
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.027 µF