EDL03-05S24
P-DUKE Technology, Inc.
型号:
EDL03-05S24
描述:
DC DC CONVERTER 24V 3W
用户指南
Voltage - Input (Max) 13.2V
Product Status Active
Current - Output (Max) 125mA
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case 8-SIP Module, 7 Leads
Efficiency 82%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.1mm x 11.2mm)
Number of Outputs 1
Series EDL03 (3W)
Power (Watts) 3 W