LEMO
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$58.425
$58.425
10
$53.6161
$536.161
25
$51.55384
$1288.846
50
$49.83548
$2491.774
100
$47.085895
$4708.5895
请发送询价,我们将立即回复。

| Cable Opening | 0.186" (4.72mm) |
| Backshell Material, Plating | - |
| Insert Material | Polyetheretherketone (PEEK) |
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | - |
| Shell Size, MIL | - |
| Current Rating (Amps) | 6.5A |
| Contact Finish Thickness - Mating | 59.0µin (1.50µm) |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Nickel |
| Shell Size - Insert | 305 |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Mfr | LEMO |
| Contact Material | Bronze |
| Features | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Applications | Aerospace, Automotive, Aviation, Military |
| Number of Positions | 5 |
| Color | Gray |
| Termination | Crimp |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | N (Normal) |
| Mounting Feature | Flange |
| Series | 0M |
| Package | Bulk |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Base Product Number | EDN.0M |