EDS474Z3R6H
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
EDS474Z3R6H
描述:
0.47F, 3.6V
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance -20%, +80%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 3.6 V
Size / Dimension 0.453" Dia (11.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50Ohm @ 1kHz
Series EDS
Package / Case Axial, Can - Horizontal
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 470 mF