EDSTLZ955/18
On Shore Technology Inc.
型号:
EDSTLZ955/18
描述:
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5.08MM
用户指南
Insulation Height 0.154" (3.90mm)
Contact Tail Length 0.154" (3.90mm)
Ingress Protection -
Housing Material Polyamide (PA), Nylon
Material Flammability Rating -
Header Orientation Vertical
Product Status Active
Contact Mating Finish -
Number of Levels 1
Screw Size -
Mfr On Shore Technology Inc.
Plug Wire Entry -
Contact Material -
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -30°C ~ 105°C
Number of Positions 18
Positions Per Level 18
Torque - Screw -
Termination Style -
Color -
Wire Strip Length -
Mounting Type Solder
Current - IEC -
Series EDSTLZ955
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.200" (5.08mm)