EEC2D705HTN427
Nichicon
型号:
EEC2D705HTN427
品牌:
Nichicon
描述:
CAP FILM
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.201" (30.50mm)
Tolerance -5%, +10%
Termination Wire Leads
Lead Spacing -
Size / Dimension 1.457" L x 0.610" W (37.00mm x 15.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series EEC
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Nichicon
Capacitance 7 µF