EEC2E805HZA404
Nichicon
型号:
EEC2E805HZA404
品牌:
Nichicon
描述:
CAP FILM
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance -5%, +10%
Termination Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Lead Spacing -
Size / Dimension 1.457" L x 0.689" W (37.00mm x 17.50mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Ratings -
Series EEC
Voltage Rating - DC -
Package / Case Rectangular Box
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Nichicon
Capacitance 8 µF