EEC2G105HWNM01
Nichicon
型号:
EEC2G105HWNM01
品牌:
Nichicon
描述:
CAP FILM 1UF -5% +10% 400VAC RAD
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance -5%, +10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.346" (34.20mm)
Size / Dimension 1.457" L x 0.453" W (37.00mm x 11.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series EEC
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Nichicon
Capacitance 1 µF