EEE-0JA152P
Panasonic Electronic Components
型号:
EEE-0JA152P
描述:
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD
库存 : 1966
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 750 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series S
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.275 A @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1500 µF