EEE-FC0J102AP
Panasonic Electronic Components
型号:
EEE-FC0J102AP
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive, High Temperature Reflow
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 502.5 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series FC
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 670 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1000 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 150 mOhms