EEE-FK0J470UR
Panasonic Electronic Components
型号:
EEE-FK0J470UR
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 67.5 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series FK
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 90 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 47 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 1.35 Ohms