EEE-FK1H470P
Panasonic Electronic Components
型号:
EEE-FK1H470P
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
库存 : 211
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 146.3 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series FK
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 195 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 47 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 680 mOhms