EEE-HBA221UAP
Panasonic Electronic Components
型号:
EEE-HBA221UAP
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 110 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series HB
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 187 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 220 µF