EEF-SS0E181R
Panasonic Electronic Components
型号:
EEF-SS0E181R
描述:
CAP ALUM POLY 180UF 20% 2.5V SMD
库存 : 6770
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Surface Mount Land Size 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 6mOhm
Series SP-Cap SS
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Ripple Current @ High Frequency 7.5 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 180 µF