EEF-UE0K101XR
Panasonic Electronic Components
型号:
EEF-UE0K101XR
描述:
CAP ALUM POLY 100UF 20% 8V SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 8 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series SP-Cap UE
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 100 µF