EEH-ZS1H151P
Panasonic Electronic Components
型号:
EEH-ZS1H151P
描述:
CAP ALUM HYB 150UF 20% 50V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.504" (12.80mm)
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 480 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 17mOhm
Series ZS
Type Hybrid
Ripple Current @ High Frequency 3.2 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 150 µF