EET-HC2G331CA
Panasonic Electronic Components
型号:
EET-HC2G331CA
描述:
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.44 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 553mOhm @ 120Hz
Series TS-HC
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.02 A @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 330 µF